596 118 488

596 116 797

info@moravatour.cz

Typ zájezdu

Země

 
podklad1

Objednání zájezdů

můžete provést několika způsoby. Osobně v naší cestovní kanceláři. On-line: navštivte naše webové stránky www.moravatour.cz a vyberte si ubytovací kapacitu, zvolte termín a klikněte na "rezervovat"; zadejte kontaktní údaje a dokončete rezervaci; naši pracovníci Vás budou zpravidla následující pracovní den kontaktovat; upozorňujeme, že smluvní vztah je vázaný pouze smlouvou o zájezdu povtrzenou ze strany CK. E-mailem: na naší webové stránce www.moravatour.cz naleznete formulář smlouvy o zájezdu, který stačí vyplnit a poslat na naši e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Poštou: vyplněnou smlouvu o zájezdu, která je ke stažení na naší webové stránce www.moravatour.cz, pošlete na naši adresu MORAVA Tour s.r.o., Přívozská 6, 702 00 Ostrava 2. Před zasláním smlouvy o zájezdu si však předem ověřte volnou kapacitu telefonicky na číslech 596 118 488, 596 116 797 či e-mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Platba zájezdů

Záloha ve výši 40% se platí při sepsání smlouvy o zájezdu, doplatek je splatný 30 dnů před termínem zájezdu. Platit můžete bankovním převodem, poštovní složenkou, zaměstnaneckým programem Benefit Plus, poukázkami Sodexo (pouze typ Flexi Pass, Holiday Pass, Dárkový Pass, Fokus Pass, Bonus Pass) či poukázkami Edenred (Ticket Multi, Ticket Holiday, Ticket Compliments Dárkový). Přijetí poukázek: do výše 12.000 Kč, max. však do hodnoty 50% z celkové platby / bez příplatků / uplatněné v plné hodnotě. Platí-li za Vás dovolenou (či její část) zaměstnavatel, musí Vám vystavit písemnou objednávku či řádně vyplnit náš formulář "Žádost o vystavení faktury", který Vám na vyžádání rádi poskytneme.

Doprava

je zajištěna zájezdovými autobusy s klimatizací, TV a WC. Lze si zakoupit i samostatnou jízdenku bez pobytu. Každá osoba (i malé dítě) musí mít v autobuse své sedadlo. Usazení do autobusu probíhá vždy dle zasedacího pořádku zhotoveného předem v CK a místa v autobusu jsou přidělována vždy dle pořadí přihlášení na zájezd. Případné požadavky na usazení v autobuse je třeba sdělit s dostatečným předstihem, nejlépe ihned při sepsání smlouvy o zájezdu. Při tvorbě zasedacího pořádku k nim bude v rámci možností přihlédnuto.
Nejsme dopravní společnost, proto si vyhrazujeme právo přizůsobit časy odjezdů a příjezdů dané situaci. V případě naší autobusové dopravy se nejedná o pravidelnou linku, proto se časy odjezdů a příjezdů mohou v jednotlivých termínech lišit. Příjezdy do letovisek v Itálii jsou většinou v ranních / dopoledních hodinách (ojediněle v odpoledních hodinách); příjezdy do letovisek v Chorvatsku jsou většinou v brzkých ranních / ranních hodinách; příjezdy do letovisek ve Španělsku jsou většinou v ranních / dopoledních hodinách. Odjezdy z letovisek v Itálii jsou většinou v odpoledních / podvečerních hodinách; odjezdy z letovisek v Chorvatsku jsou většinou ve večerních / pozdně večerních hodinách (ojediněle v nočních hodinách); odjezdy z letovisek ve Španělsku jsou většinou v odpoledních / podvečerních hodinách.
Zavazadlový prostor každého autobusu je limitován a autobusy nesmí být z důvodu bezpečnosti přetíženy. Doporučujeme kufry a skladné tašky. Max. hmotnost jednoho hlavního zavazadla je 20 kg a jednoho příručního zavazadla 5 kg. Z důvodů dodržování povolené provozní hmotnosti autobusů a s ohledem na objem zavazadlového prostoru je nutné, aby cestující respektoval stanovené limity pro přepravu zavazadel. Každé zavazadlo je nutno mít označeno jmenovkou a za své zavazadlo si každý zodpovídá sám.
Čas a místo odjezdu budou uvedeny v odbavení, které obdržíte elektronicky či poštou cca 5-7 dní před termínem (vzhledem k nepředvídatelným okolnostem může dojít ještě ke změně času či místa odjezdu).
Pokud jste si vybrali dopravu vlastním autem, doporučujeme vydat se na cestu tak, abyste na místo dojeli mezi 16-19 hodinou (Itálie) popř. mezi 14-16 hodinou (Chorvatsko). Ubytovací voucher a informace k cestě a k pobytu obdržíte elektronicky či poštou cca 7 dní před termínem.

Odjezdová místa autobusů

Itálie, Chorvatsko

  • MORAVA: Brno, Frýdek - Místek, Hranice, Nový Jičín, Mikulov, Olomouc, Ostrava, Otrokovice, Prostějov, Přerov, Příbor, Uherské Hradiště, Vyškov, Znojmo
  • ČECHY (za příplatek 250 Kč / osoba): České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Pardubice, Písek, Plzeň, Praha, Tábor, Teplice, Ústí nad Labem

Španělsko

  • základní odjezdová místa (bez příplatku): Beroun, Brno, Humpolec, Jihlava, Kuřim, Plzeň, Praha, Tišnov, Velké Meziříčí
  • ostatní odjezdová místa (za příplatek 100 - 400 Kč / osoba): Frýdek - Místek, Hranice, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Prostějov, Přerov, Příbor, Vyškov

Při menším počtu osob než 8 si CK vyhrazuje právo v závislosti na trase autobusu změnit nástupní místo. Zároveň si CK vyhrazuje právo v případě potřeby využít autobusové přepravy partnerské CK.

Ubytování

Ubytovací kapacity jsou popsány u každého místa. Ubytování odpovídá místním normám, nelze vyhledávat komfort a pohodlí vlastního bytu. Hygienické potřeby, utěrky, ručníky (mimo hotelů) je nutno vzít s sebou.

Apartmány jsou vždy základně vybavené pro počet osob dle daného počtu lůžek. Kuchyň či kuchyňský kout je pro jednoduché vaření vždy vybaven základním nádobím na vaření a stolování, sporákem či vařičem, lednicí, mikrovlnnou troubou (jen některé apartmány); součástí vybavení není varná konvice. Koupelny jsou tvořeny vždy dohromady s WC a sprchou či sprchovým koutem či vanou. Apartmány se od sebe liší vybavením, pokoje v apartmánech jsou různě velké, jeden je vždy větší a druhý menší. Pokoje jsou základně vybavené lůžky, skříní a nočním stolkem. Balkony či terasy jsou většinou dostupné ze společné místnosti a vždy mají k dispozici k venkovnímu posezení umělý nábytek (stůl, židle).

Pokoje v hotelu jsou základně vybavené lůžky, skříní, nočním stolkem, koupelnou s WC. Pokoje nemají ledničku a nelze v nich připravovat jídlo. Stravování probíhá v restauracích hotelů. Jídla jsou podávána dle místních zvyklostí.

 

Ložní prádlo

Itálie - apartmány: základní lůžka v pokojích jsou vybavena polštářem a dekou, nejsou vybavena ložním prádlem; nutno mít vlastní (prostěradlo + potah na polštář a deku) či lze zapůjčit na místě za poplatek (viz. katalog).

Itálie - hotely: lůžka v pokojích jsou vybavena polštářem, dekou a zároveň i ložním prádlem.

Chorvatsko - apartmány: lůžka v pokojích jsou vybavena polštářem, dekou a zároveň i ložním prádlem.

Španělsko - hotely: lůžka v pokojích jsou vybavena polštářem, dekou a zároveň i ložním prádlem.

Střídaní turnusů

probíhá po příjezdech autobusů, které jsou v Itálii většinou v ranních / dopoledních hodinách (ojediněle v odpoledních hodinách), v Chorvatsku většinou v brzkých ranních / ranních hodinách, ve Španělsku v ranních / dopoledních hodinách. Ubytování klientů přijíždějících autobusem probíhá v Itálii zpravidla mezi 8-13 hodinou (ojediněle až po 15 hodině), v Chorvatsku mezi 12-14 hodinou, ve Španělsku mezi 11-13 hodinou. Osoby končící pobyt musí opustit ubytovací zařízení v Itálii v 8 hodin (v hotelu do 10 hodin), v Chorvatsku do 9 hodin, ve Španělsku do 10 hodin. Zavazadla si pak klienti přenášejí do vyprázdněného autobusu či na místo určené delegátem CK popř. zástupcem místní agentury. V Itálii klienti začínající pobyt a klienti končící pobyt většinou až do odjezdu autobusu obývají apartmány společně (jedná se o společnou místnost s kuchyní a koupelnu s WC).

Kauce

je povinná a vratná. Vybírá se na místě při předávání ubytovací kapacity (neplatí u hotelů). Částka kauce je zpravidla 20 EUR / osoba či 100 EUR / apartmán. Kaucí ručíte za nepoškození ubytování, jeho vybavení a za provedení konečného úklidu (není-li v ceně zájezdu). Po ukončení pobytu v případě, že nevzniknou žádné škody a nic nechybí, je kauce vrácena zpět v plné výši. V opačném případě má CK právo na zápočet z kauce na úhradu škod či provedení řádného úklidu.

Závěrečný úklid

v apartmánech (v Itálii) není zahrnut v ceně pobytů, proto je každý klient povinen provést závěrečný úklid celého apartmánu vč. kuchyňského koutu. V případě, že nebude proveden řádný úklid, má CK právo na zápočet z kauce na úhradu provedení úklidu agenturou ve výši 40 - 65 EUR / apartmán. V hotelích (v Itálii, ve Španělsku) je úklid zahrnut v ceně pobytů, ale i v tomto případě je nutno provést běžný úklid pokoje. Závěrečný úklid v apartmánech (v Chorvatsku) je zahrnut v ceně pobytů, ale i v tomto případě je nutno provést běžný úklid apartmánu vč. kuchyňského koutu.

Delegát

Zástupce naší CK česky mluvící je k dispozici po celou letní sezonu téměř v každém nabízeném letovisku, kde organizátorem pobytových zájezdů je naše CK. Na daných místech má své úřední hodiny, organizuje informační schůzky, na nichž se dozvíte řadu důležitých informací užitečných k Vašemu pobytu, přijímá objednávky výletů, řeší případné problémy, je nápomocen při řešení zdravotních problémů u lékařů. Dojde-li k situaci vzniklé vlastním zaviněním klienta (např. ztracení se klienta během výletu či pobytu...), řeší delegát tyto situace dle svých možností, nikoli však na své vlastní náklady. Veškeré náklady na řešení situace vzniklé vlastním zaviněním klienta je povinen klient uhradit v plné výši.

Fakultativní výlety

pořádané v místech pobytů se objednávají až na místě vždy u našich delegátů. Platí se v místní měně. Určitě využijte možnost účasti na výletech. Získáte tak řadu dalších zážitků a poznáte zajímavá místa v zemi, kde právě trávíte svou dovolenou. Doporučujeme Vám kupovat výlety jen od našich delegátů.

Cestovní doklad

si obstarává každý sám a sám zodpovídá za jeho platnost. Každá osoba musí mít vlastní cestovní doklad. Cestovat lze na základě platného cestovního pasu či občanského průkazu (se strojově čitelnými údaji). Každý doklad musí být platný ještě 6 měsíců po datu ukončení zájezdu.
Podrobné informace týkající se cestovních dokladů ČR naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Pobytová taxa

je povinná. Pobytová taxa týkající se Itálie a Chorvatska se platí předem v CK. Pobytová taxa týkající se Španělska se platí na místě na recepci hotelu. Konkrétní částky pobytové taxy jsou uvedeny v ceníku u jednotlivých letovisek.

Cestovní zdravotní pojištění

Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí není zahrnuto v ceně zájezdů. Každá osoba musí však být na pobyt v zahraničí zdravotně pojištěna, nelze jet bez pojištění. Lékařské ošetření se v zahraničí platí v hotovosti (min. od 50 €). Na základě zajištěného cestovního zdravotního pojištění do zahraničí Vám pojišťovna po příjezdu zpět na základě předání všech platných dokladů proplatí veškeré platby vyplacené u lékařů či v lékárně (jen na lékařský předpis).

Cestovní zdravotní pojištění Vám zajistíme přímo v naší CK prostřednictvím Pojišťovna VZP, a.s. a to ve dvou variantách:

BALÍČEK 1 - sazby pojištění léčebných výloh v zahraničí: 14 Kč / den / osoba 18 - 69 let; 10 Kč / den / osoba 0 - 17 let; 31 Kč / den / osoba od 70 let. Limity pojistného plnění: zdravotní péče a repatriace 3.000.000 Kč, ošetření zubů 5.000 Kč.

BALÍČEK 2 - Cestovní zdravotní pojištění do zahraničí vč. pojištění storna zájezdu doporučujeme sjednat pro případ, že klientovi vzniknou náklady v souvislosti s jeho zrušením zájezdu ze zdravotních důvodů, při kterém CK účtuje stornopoplatek dle Všeobecných obchodních podmínek CK. Toto pojištění je však nutno sjednat ihned při koupi zájezdu a nelze ho sjednat v době kratší než měsíc před termínem. I toto pojištění zajišťujeme u Pojišťovna VZP, a.s.

Sazby pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. pojištění storna zájezdu: 34 Kč / den / osoba 0 - 69 let; 44 Kč / den / osoba od 70 let. Limity pojistného plnění: zdravotní péče a repatriace 3.000.000 Kč, ošetření zubů 5.000 Kč, smrt následkem úrazu 100.000 Kč, trvalé následky úrazu 200.000 Kč, pojištění osobních věcí 10.000 Kč, odpovědnost za škodu (na zdraví, na věci, finanční) 2.000.000 Kč, pojištění storna zájezdu 80% stornopoplatků, max. 12.500 Kč.